Elektroma gnesy do przeładunku wiązek i pakietówlogogaussmagneti2

untitled-10buntitled-11buntitled-9b

 

GAUSS MAGNETI projektuje i wytwarza specjalne elektromagnesy o głębokim polu magnetycznym do przemieszczania wiązek i pakietów żelaznych i stalowych o długości od 6 do 24 metrów.

Stosowane są najczęściej do:

  • Rozładunku walcówki, drutów walcowanych i ciągnionych, kształtowników, rur (w tym także materiałów gorących)
  • Załadunku i rozładunku ciężarówek, wagonów kolejowych, statków
  • Składowania w magazynach.

Użycie elektromagnesów optymalizuje ekonomicznie przeładunek tych długich materiałów eliminując dodatkowy personel, a przy tym zwiększając bezpieczeństwo pracy, gdyż pracownik nie musi już podchodzić do ładunku, ani też się na niego wspinać by podpiąć zawiesia czy liny. Eliminuje się także konieczność stosowania przekładek pomiędzy wiązkami i pakietami.

Elektromagnesy zawieszone są pod belką za pomocą łańcuchów, co umożliwia dostosowanie się do zmiennej długości wiązek i pakietów.

Konstrukcja elektromagnesów o głębokim polu magnetycznym:

  • Obwód magnetyczny wykonany ze spawanej płyty stalowej o wysokiej przenikliwości magnetycznej
  • Rama zewnętrzna wykonana ze stali manganowej
  • Cewka wykonana z zespołu elektrolitycznego aluminium lub miedzi umożliwiającą dobre rozpraszanie energii cieplnej
  • Klasa izolacji C (220°C)
  • Podwójna dolna płyta (w przypadku magnesów do wysokiej temperatury) wykonana z 12% stali manganowej
  • Izolacja termiczna (w przypadku magnesów do wysokiej temperatury)
  • Zawiesie poprzez 4 łańcuchy wykonane ze stali klasy 8.

Magnesy ułożone są pod stałą belką lub też belką rozsuwaną umożliwiającą dostosowanie zasięgu magnesu do wymiaru wiązki lub pakietu. Magnesy o głębokim polu zasilane są poprzez instalację elektryczną pod nadzorem elektronicznego układu umożliwiającego regulację strumienia magnetycznego, szybki rozładunek, kontrolę temperatury cewki, automatyczne przełączanie się na akumulatory buforowe, automatyczne ładowanie układu akumulatorów i stałą kontrolę naładowania akumulatorów.

GAUSS MAGNETI oferuje także technologię mechanicznych wideł bezpieczeństwa montowanych na belkach z zainstalowanymi magnesami. Utrzymują one ładunek w przypadku braku zasilania energią elektryczną. Eliminuje to konieczność stosowania układu akumulatorów buforowych. Widły napędzane są poprzez motoreduktor lub hydraulicznie i działają, gdy ładunek został podniesiony przez elektromagnes. Szczególnie polecane są do pracy w stoczniach i nabrzeżach portowych.