Filtry magnetyczne seria MF i EFlogogaussmagneti2

 

Rurowe filtry magnetyczne seria MF (ze stałym magnesem) oraz seria EF (z elektromagnesem) sa separatorami magnetycznymi które, włożone pionowo w przewód rurowy, przyciągają i przytrzymują opadające w rurze zgranulowane lub sproszkowane cząstki, wtedy gdy są zanieczyszczone żelazem. Proces ten zapewnia czystość pozostałemu opadającemu obojętnemu materiałowi.

mf_01bigFiltry te są szczególnie polecane do wychwytywania przypadkowych zanieczyszczeń ferromagnetycznych, których obecność pogorszyłaby jakość produktu lub zagroziłaby kolejnym maszynom ustawionym w ciągu technologicznym.

Zazwyczaj polecana jest wersja MF ze stałym magnsem z uwagi na trudności w przewidzeniu ilości zanieczyszczeń mogących wystapić w ciągu godziny przepływu. Filtr podlega okresowemu czyszczeniu poprzez wyjęcie rdzenia filtra z łatwodostępnej klapy montażowej.

W instalacjach z trudnym dostępem, na przykład na szczycie silosa, polecana jest wersja EF z elektromagnesem i pneu matycznie sterowanym zaworem odchylającym zanieczyszczone cząstki od głównego strumienia materiału obojętnego.